Üniversiteye Yenilenerek Gittim

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Ana Sayfa » Blog » Üniversiteye Yenilenerek Gittim

Üniversiteye yenilenerek gittim, kafama koyduğum tüm hayallerim adeta gerçekleşiyordu. Yeni hayatım kepçe kulak ameliyatımın da etkisiyle, geçmişime sünger çekerek başladı.

Çünkü öncesinde olduğum insandan hiç memnun değildim. O özgüvensiz, içine kapanık insandan… Halbuki gayet esprili, hareketli bir kişiliğe sahip olduğumu biliyordum. Fakat bu kişiliğim sadece erkek arkadaşlarımla kalabalık olmayan ortamlarda meydana çıkıyordu.

O kulaklarım yok mu? Kepçe kulak nasıl gizlenir bilemem, çünkü benimkiler katiyen gizlenecek türden değildi.

5dk İçinde Fiyat Al

Erkek arkadaşlarım arasında gayet eğlenceli biriydim.

Toplum içinde birden suratıma görünmezlik maskesi takıyordum sanki. Hele ki ortama karşı cinsten biri girmeye görsün. Dilsizi oynardım.

Birinden şans istemeyi bırakın, ben kendime şans vermezdim ki. Kimlerle tanıştırmaya çalışmadılar… Kulaklarım haricinden oldukça hoş bir çocuktum oysa ki, bunun bilincindeydim.

Yaş ilerledikçe silik bir tip olmak hoşuma gitmemeye başladı.Bilgili olduğum konularda dahi yorum yapmaz olmuştum, bu da beni git gide depresyona sürüklüyordu. Lisede arkadaşlarım beni silkip kendime getirmek için ellerinden gelenleri yapmışlardı sağ olsunlar ama nafile…

Beni depresyona sürükleyen başka bir sürece de girmiştim. İstediğim bölümün puanını tutturamayınca bir sene daha hazırlanmaya karar verdim.

E artık okul yoktu, saçlara karışan da olamazdı o halde. Başladım kepçe kulak için saç modelleri araştırmaya. Herkes gibi lise sonrası saç uzatanlar arasındaki yerimi aldım. Nasıl yakışmadı ama nasıl yakışmadı.

O sene öyle ya da böyle geçti. Üniversite için İzmir’e gidecektim. Ama öncesinde yapacağım bir şey vardı. Kepçe kulak ameliyatı olmak… Geç bile kalmıştım.

Hiç beklediğim gibi uzun bir süreç beklemedi beni. Lokal anestezi altında operasyonum gerçekleşti. Yaklaşık 1 saat süren operasyon sonunda istediğim kulaklara sahip olmuştum. Neden bunca zaman beklemiştim ki?

Bir estetik operasyonu insanı en fazla bu kadar etkileyebilirdi sanırım. Sanki bambaşka bir insan olmuştum. Hem fiziki açıdan hem de psikolojik açıdan kendimi inanılmaz yenilenmiş, tazelenmiş hissediyordum. Hiç olmadığım kadar da mutlu…

İzmir’de Yepyeni Bir Ben

Üniversite böyledir, istediğiniz insan olma şansını sizlere verir. Öncesi önemli değildir, artık oturmuş kişiliğinizle, fikirlerinizle, geçmişinizi tamamen geride bırakarak yepyeni bir sayfa açma ve insan olma şansını verir. Ben bu şansı iyi değerlendirenlerden birisiyim sadece.

Şimdilerde değerlendirmem gereken bir şansım daha var, sınıfımdan bir kız arkadaşım. Bakalım…