Simetri Bozukluğuna Yol Açıyordu

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

 

Ana Sayfa » Blog » Simetri Bozukluğuna Yol Açıyordu

Simetri bozukluğuna yol açıyordu, bir kulağımın diğer kulağımdan büyük olması. Benim sorunum bir kulağım büyük olmasıydı. Diğeri ona nazaran baya küçük kalıyordu.

Oldukça sinir bozucu bir görüntüye sahip olduklarını söylememe gerek yok sanırım. Diğer kulağım da aksine o kadar muntazam ki. Ama böyle oluşu inanın ki daha sinir bozucu. Bir insanın vücudunun orantısız olması kadar garip görünen az şey vardır bence. Kulak dediğimiz organımız da yüzümüzün tam yanında olduğu için oldukça dikkat çekici, hele ki birbiriyle aynı boya değilse daha da fazla dikkat çekiyor.

5dk İçinde Fiyat Al

Herkes Kulaklarıma Odaklanıyordu

Konuştuğumuzda odak noktaları büyük kulak sahibi olduğumdan, haliyle orası oluyordu.

Yaşım ilerledikçe bu sorunum daha da çekilmez bir hal alıyordu. Küçükken bazı alaycı ifadeleri alttan alabiliyordum, gülüp geçmeye çalışıyordum en azından.

Büyüdükçe söylemler azaldı ve yerini imalı bakışlara bıraktı.. Ki bu çok daha rahatsızlık veren, kişinin psikolojisini derinden etkileyen bir durumdu. Bir nevi psikolojik baskı niteliğindeydi.

Kurtulmanın bir yolunu bulmalıydım, internette gezen kulak küçültme egzersizleri dahil, bütün safsataları araştırmıştım.

Daha fazla insanların alaycı bakışlarına maruz kalamazdım, kararlıydım.

Sonunda çözümü büyük kulak kepçesi düzeltme ameliyatında buldum. Şimdi benim gibi büyük kulak kepçesi problemi olanlar için başımdan geçen işlemden basite indirgenmiş bir şekilde, kendimce bahsetmeye çalışacağım.

Doktorum operasyonu yapmadan önce bana birkaç bilgi verdi nasıl yapılacağına dair. Öncelikle muayeneden geçtim, doktorum kulak analizi yaptı. Bana benim gibi birçok hastanın da var olduğundan bahsetti. Kimisinde iki kulak kepçesi de gereğinden fazla büyük olabiliyormuş.

Doktor ameliyatta yapacaklarını anlattı. Ameliyat hakkında bana verilen bilgileri size aktarmaya çalışacağım.

Kulağın büyüklüğünün belli olduğu yerin önünden ve arkasından kesiler atacağını, ardından da kulağın büyük gözükmesine sebebiyet veren kıkırdağı oradan çıkaracağını söyledi. Bir sonraki işlem ise kulağın tekrar şekillendirilmesiymiş.

Bu sayede kulak kepçem küçültülüp diğeriyle aynı boyuta getirildi.

İnanın bana sizlerden biri olarak söylüyorum ki, yaşamınız boyunca kulağınızı gizlemek gibi bir derdinizin olmasına değmez. Beklemenize hiç değmez.

Büyük kulak çözümü, kulak küçültme gibi kolay bir operasyondan ibaret çünkü, zahmetsiz.