Kulak Memesi Küçültme

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Ana Sayfa » Kulak Memesi » Kulak Memesi Küçültme

Kulak bölgesinden kepçe kulaktan sonra yapılan 2. estetik müdahaledir. Kulak memesi kıvrılarak çizimi yapılır ve istenen boyuta kulak memesi gelir. Klinik ortamında ortalama bir saat sürer. Sonrasında tekrar gerektirmez izler ise belli belirsiz bir sene kalır.

Aradığınız klasik kepçe kulak ameliyatı ise, linkimize tıklayarak ilgili sayfaya geçebilirsiniz.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1- 1,5 Saat
Operasyon Yeri Klinik
Anestezi Türü Lokal
Ağrı Sızı Az veya Hiç
İşe Başlama 1 Gün
İlk Banyo 3 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Hayır
Spor Kardiyo Hemen
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
Saç Bandı 3 Tam Gün
Kanama Çok Nadir
Açılma İhtimali %2
İlk Kontrol 3 Gün Sonra

Kulak memesi küçültme için Ben Uygun Hasta Mıyım?

  • Kulakta farklı şekil bozuklukları varsa
  • Kulak kıvrım şekilleri estetik görünümü bozuyorsa
  • Kulak kıkırdağının orantısızlığı kulağınızı büyük gösteriyorsa
  • Kulağınızla baş kısım arasındaki açıklık fazlaysa
  • Kulağınızın üst kıkırdak kısmı ön tarafa doğru kıvrımlı ise,
  • Kulak şeklinizin büyüklüğü sizi rahatsız ediyorsa ve takıntı haline gelmişse
  • Kulak sağlığınız operasyon için engel teşkil etmiyorsa
  •  5 yaşından büyükseniz

Bu ameliyat için uygun hastanız demektir. Aşağıda ki linke tıklayın foto gönderin.

5dk İçinde Fiyat Al

Yurt Dışından Gelen Hastalarımız İçin

Yurt dışından veya İstanbul dışından gelen hastalarımız için, ne kadar süre İstanbul da ne kadar kalmaları gerektiği, ameliyat öncesinde hazırlanması gerekenler, kontrol ve pansuman süreleri gibi protokollerin bildirildiği sayfaya ulaşmak için aşağıda ki banner ı tıklayabilirsiniz.

Öncesi Sonrası Talep Gönder

Daha önce kepçe kulak ameliyatı olmuş hastaların öncesi ve sonrası görsellerini sizinle paylaşıyoruz. Kafanızda bir fikir oluşması için. Gönderilen hastalardan onay alınmıştır. Aşağıda ki linke tıklayıp, talep formuna gidebilirsiniz.

Kulak Memesi Neden Büyüktür ?

Bu sorunun cevabı kesin olarak genetik nedenler ile alakalıdır. Kulak memesi sonradan yediğiniz veya içtiğiniz veya kullandığınız bir ilaç yüzünden büyümez. Doğuştan kulak memesi boyutu büyük olabilir. Engellenemez veya bu büyüklüğe karşı koyulabilecek bir uygulama da yoktur.

Kulak Memesi Nasıl Küçülür

Kulak memesi estetik bir operasyon ile küçülür. Fazla olan kulak dokusu kesilerek alınır. Bu alana ise, kesilen yerle kulak dibinde bir dikiş hattı oluşturularak ameliyat tamamlanır. İşlem klinik ortamında genel anestezi altında rahatlıkla yapılabilir. Sadece kulak bölgesi uyuşuk olur. Yani hasta ameliyat esnasında uyanıp ve sohbet edebilecek durumda olacaktır.

Ameliyat sonrası

Ameliyat sonrasında 2 hafta sonra duş alınabilir. Doktorun belirlediği süre boyunca saç bandı takılması gerekir. Ortalama olarak da bir ay sonra her şey tamamen normale girmiş olacaktır.

İz Kalır Mı

Estetik ameliyatlar da mutlaka bir iz kalacaktır. Ama bu iz çok küçük ve belli belirsiz bir halde olacaktır. Yani 6 ay sonra izi kendiniz bile göremeyebilirsiniz. Esmer tenli insanlarda bu iz kaybolma derecesine gelirken, beyaz tenli hastalarda izin görünürlüğünün azalması bir seneyi bulabilir. Bu süre boyunca da çok bariz bir iz görünmesi olmayacaktır.

Tekrarlamak gerekir mi

Ameliyatı bir kere olmanız kulak küçültme ameliyatlarında yeterli olacaktır. Tekrar bir büyüme veya tekrar bir ameliyat olma ihtiyacı olmaz. Hatta eski haline getirme işlemi bile yapılamaz. Çünkü bir miktar deri ve doku öncen ve arkadan alınır. Bu yüzden ilk haline tamamen getirme gibi bir durum olamaz.

Tekrar kulak memesi uzar mı

Bu sorunda sık sorulur. Ameliyat sonrasında meme kısmı siz ne yaparsanız yapın tekrar uzamaz. Yaradılışta olan kısımdan bir miktar alındığı için üstüne kulağın tekrar büyümesi düşünülemez. Ameliyat olduğunuz gibi kalacaktır.

Kombine işlemler

Kepçe kulak ameliyatları ile kombine edilebilir. Hem kulak kepçesi hem de kulak memesi aynı operasyonda kesilerek düzeltilebilir. Bu işlem de yine ortalama olarak 2 saat kadar sürecektir. İşlem sonrasında saç bandı takılması zorunluluktur. Bu süre boyunca ameliyatlı bölgenin ellenmemesi gerekir.

Kulak Memesi fiyatları

Kulak memesi ameliyatlarının fiyatları standarttır. Yani uzama varsa genelde 2 kulakta olup maliyeti hep aynı olacaktır. Bu makalede fiyat direk verilemez ama iletişim numaralarından direk fiyat alınabilir. Yalnız diğer kulak kepçesi ameliyatları ile birlikte kombine edildiğinde normal fiyatından az bir miktar daha aşa olabilir. Ayrıca ameliyathane ortamında ameliyatın yapılmasının istenmesi de yine ücreti arttıran bir kriter olarak önümüze gelecektir.

Sıkça Sorulanlar 1

Ağrı ve acı hissi

Cevap : Kepçe kulak ameliyatı esnasında ağrı veya sızı olma ihtimali yoktur. Çünkü kulak bölgesine yapılan anestezi sayesinde siz kulak kopsa bile hissetmezsiniz. Sonrasında ise bazı ağrı kesici ilaçlar kullanılmaktadır. Bunlar sayesinde ameliyat sonrasında da öyle ağır ve dayanılması güç ağrı sızı hissedilmez. Ama ameliyat bölgesinde bir farklılık olacaktır. Bu da çok doğal.

Çok uzun sürer mi

Cevap : Operasyon süresi kulak yapısına göre 1- 3 saat arasında değişir. Bazen çok sorunlu kulaklarda bu süre uzayabiliyor. Ama normal şartlar altında 1- 1,5 saat aralığında işlem tamamlanır. Klinik ortamında yapılabildiği için hastane yatışı gerekmez. İşlem sonrasında hemen eve dönülebilir.

Saç Bandı Takma Süresi

Cevap : Saç bandını kulakların zarar görmemesi ve kulaklara hafif baskı için kullandırılır. Bu süre 3 gün dür. Bu 3 gün içinde saç bandı hiç çıkmaması lazım. Sonrasında 2 hafta kadar daha takılır. Ama o da sadece yatarken takılır.

İlk duş ne zaman alınır

Cevap : Duş sık sorulur. Duş alma süresi saç bandının çıkması ile biter. Bu da 3 gün sonradır. Aksi bir durum veya daha fazla takmak bazen gerekebilir. Bu durumda ilk duş alma süresi de uzar.

Sıkça Sorulanlar 2

Kbb uzmanları bu ameliyatı yapar mı

Cevap : Kulak burun boğaz uzmanları bu ameliyatı yapmaz. Çünkü mevzu kulak olsa bile, aslında kulağn dış kısmı yani estetik alanı ile alakalı bir konudur. Bu yüzden bu işi estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar. Kbb uzmanları yapmaz.

İz Kalır Mı

Cevap : Kulak arkasından bir kesi atılarak işlem yapılır. Atılan yerde ise iz kalır. Ama bu iz bir sene sonra belli belirsiz bir hal alır. Aslında kalmış olsaydı bile kulak arkasında insanların görmesi imkansız olan bir bölgede iz kalacaktı. Yani aslında kimse tarafından fark edilmesi çok zor bir iz geçici bir süre kalır.

Fiyat nasıl belirlenmeli

Cevap : Fiyatı belirleyen kriter kulakta ki bozukluğun derinliğidir. Bunun yanında az da olsa sadece bir kulak için işlem yapılabiliyor. Bu da fiyatı düşüren bir kriter. Ayrıca işlem klinik ortamında yapılır, ama hasta hastane de olmak isterse yine maliyet artışı gözlenecektir.

Kanama olur mu

Cevap : İşlem esnasında az da olsa olabilir. Kulak ile iş bitince kanama kontrolü yapılır. Bu kanama kontrolü sayesinde siz eve gidince kanama olmasının önüne geçilmiş olur. Yani kısaca çok az bir hasta için görülebilir ama korkulacak bir şey değildir.

İş yaşantımı etkiler mi

Cevap : Kulak operasyonları iş hayatınızı etkilemez. Çünkü saç bandı da olsa çalışabilirsiniz. Korkutucu durmaz. Çok kirli ve tozlu bir ortam ise çalışma alanınız, bu sefer kulak bölgesine biraz dikkat edilmesi gerekebilir. Kulak memesi küçültme

Yaş sınırı ne olmalı

Cevap : alt sınır olarak 12 – 14 duruma göre, eğer kendiliğinden düzelmiyor ise, anne baba onayı ile olunabilir. Üst yaş sınırı yok. Küçük yaşta yapılması tavsiye edilir. Eğer çok kepçelik varsa arkadaşları arasında acımasızca lakap takılabilir. Çocuk psikolojini etkileyebilir. Bu yüzden erken yaş tavsiye edilir. Kulak memesi küçültme