Kepçe Kulak Sorunu

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Ana Sayfa » Blog » Kepçe Kulak Sorunu

Aradığınız klasik kepçe kulak ameliyatı ise, linkimize tıklayarak ilgili sayfaya geçebilirsiniz.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1- 1,5 Saat
Operasyon Yeri Klinik
Anestezi Türü Lokal
Ağrı Sızı Az veya Hiç
İşe Başlama 1 Gün
İlk Banyo 3 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Hayır
Spor Kardiyo Hemen
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
Saç Bandı 3 Tam Gün
Kanama Çok Nadir
Açılma İhtimali %2
İlk Kontrol 3 Gün Sonra

Kepçe Kulak Nasıl Olur?

Kulak kepçesi ile kafa çevresi arasında ideal bir mesafe vardır. Bu mesafe ortalama 2 cm’dir.

Burun yanlarının yüze yapıştığı nokta ile, kulak memesinin yüzle birleştiği noktanın orantılı olması, ortalama bir insanın yüz hatlarını oluşturur.Yukarı bahsettiğimiz oran olmadığı takdirde kepçe kulak problemi başlar.

5dk İçinde Fiyat Al

Kulak kepçenin fazla sert oluşu da bu sağlık sorununu tetikler niteliktedir. Çok sık rastlanan bir sağlık problemidir. Çözümü ise zahmetsiz bir estetik operasyonundan geçer. Kepçe kulak düzeltme estetik cerrahlarının uzmanlık alanına girer.

Kepçe Kulak Nasıl Önlenir?

Kepçe kulak problemi bebeklerde ilk üç ayda bandaj takılarak önlenebilir fakat bu kesin bir çözüm değildir, denenebilir. Çoğu zaman bizleri bir çözüme ulaştırmaz. Bebeklerde kepçe kulak kadınlar kulübünde sıkça konuşulmaktadır.

Kepçe Kulak Geçici Çözüm

Kepçe kulak geçici çözüm sadece onu gizlemek için verilen uğraşlardan ibarettir.

Haberlerde kepçe kulaklarını japon yapıştırıcısıyla yapıştırıp hastaneye kaldırmak zorunda kalan insanlara hepimiz aşinayız.

Kadınların ise çözümü, saçlarını yıllardır toplayamaması ve hep açık bırakmasıdır. Uyurken üzerine yatıldığı zaman geçeceğine dair hurafeler bile dolaşmaktadır. Yukarıda bahsettiklerimiz sadece bizleri yorar. Bu uğurda saçlarını balerin topuzu yapmak isteyen kadınlarımızın belki de sevmedikleri saçlarıyla gezmelerine bile sebebiyet verebilir.

Kepçe kulak ameliyatı olanların yorumları ele alınacak olursa, evlenmeden yaklaşık iki hafta önce bu operasyonu geçiren kadın en güzel örneklerden biridir. Düğünde de saçını istediği gibi yapamayınca canına tak etmiştir.

Düğün öncesi böyle bir operasyon geçirmesinden de anlayacağımız gibi zahmetsiz bir ameliyattır. Kepçe kulak ameliyatı olmamak için kulak yapıştırmak gibi, sağlık açısından oldukça zararlı yöntemlere başvurmak bizlere bir şey kazandırmaz, hatta belki de şansımız yaver gitmezse kaybettirir.

Kepçe Kulak Aparatı

Kepçe kulak aparatı, kepçe kulak bandı olarak da bahsedilir. Çift taraflı olanları da vardır fakat bu da bizleri istediğimiz çözüme ulaştırmaz. Bu hem dış görünüş olarak bizleri etkileyen hem de psikolojik olarak üzerimizde olumsuz etki bırak kepçe kulaktan minik bir operasyonla kurtulmamız mümkündür.