Kepçe Kulak Estetiğinde Sık Sorulan Sorular

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Ana Sayfa » Blog » Kepçe Kulak Estetiğinde Sık Sorulan Sorular

Kulaklarındaki sorun nedeniyle rahatsızlık yaşayan bireylerin estetik ameliyatıyla normal forma sahip bir kulak modeline kavuşmaları oldukça kolaydır. Ameliyatın uzmanlar tarafından donanımlı bir estetik merkezinde yapılmasının oldukça önemi vardır. Böylece, alınacak sonuçtan duyulan memnuniyet daha fazla olacaktır. İşte otoplasti ile ilgili en çok merak edilen sorular…

Aradığınız klasik kepçe kulak ameliyatı ise, linkimize tıklayarak ilgili sayfaya geçebilirsiniz.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1- 1,5 Saat
Operasyon Yeri Klinik
Anestezi Türü Lokal
Ağrı Sızı Az veya Hiç
İşe Başlama 1 Gün
İlk Banyo 3 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Hayır
Spor Kardiyo Hemen
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
Saç Bandı 3 Tam Gün
Kanama Çok Nadir
Açılma İhtimali %2
İlk Kontrol 3 Gün Sonra

 

  1. Kulak estetiği yaptırdığım anlaşılır mı?

Kepçe kulak rahatsız edici bir fonksiyona sahiptir. Özellikle kepçe kulağa sahip çocukların rencide edilmesinden kaynaklı psikolojik travmalar yaşadıkları bir gerçektir. Kulağa yapılan müdahale sonucunda kişinin kulak görünümü normal bir hale gelir. Bu da, dışarıdan bakıldığında görülebilir. Kişideki kulak estetiğine dair herhangi bir iz kalmaz.

5dk İçinde Fiyat Al
  1. Estetik sonrası iyileşme ne kadar sürebilir?

Kişinin durumuyla da ilgili olan bir iyileşme süresi vardır. Sigara ve alkol kullanmayan bireylerin daha çabuk iyileştiğini ifade edebiliriz. Ancak ortalama süreç 3-4 hafta kadardır. Birinci haftadan itibaren estetik hayat normalleşmeye başlar. Kulağın tamamen normal formunu alması, üç hafta kadar sürebilir.

  1. Gündelik hayata ne zaman dönebilirim?

Bütün estetik ameliyatlarında gündelik hayata ameliyat sonrasında hemen dönülebilir. Ancak yine de ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken bir dizi prosedürler var. Ağır egzersiz yapmamak veya yorucu bir işle meşgul olmamak gibi… Doktor tarafından verilen tavsiyelere uyulması kaydıyla gündelik hayattaki iş akışınızı takip etmenizde herhangi bir zarar söz konusu olmaz.

  1. Kepçe kulak ameliyatı ne kadar sürer?

Kepçe kulak ameliyatı bir veya bir buçuk saat kadar sürebilir. Ancak kişinin kulakla ilgili birden fazla sorununun olması halinde ameliyatın uzaması söz konusu olabilir. Mesela, kepçe kulakla beraber kulak estetiğini bozan kulak büyüklüğü de bulunabilir. Bu durumlarda, iki farklı operasyonla kulak normal formuna getirilir. Bu da, ameliyat süresini etkiler.

  1. Kulak estetiği fiyatları ne kadar?

Kulakla ilgili estetik problemi  bulunan kişilerin fiyattan önce estetik merkezinin uzmanlık ve başarılarına odaklanması gerekir. Böylece, daha iyi sonuçlara imza atabilecek bir kuruma para ödenmiş olur. Her estetik merkezinin uzmanlıkları farklı olabilir. Referanslarına dikkat ederek, hem fiyat hem de uzmanlık açısından en iyi olanı seçebilirsiniz.