Kepçe Kulak Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Ana Sayfa » Blog » Kepçe Kulak Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kulak estetiğiyle ilgili en çok talep gören ameliyat kepçe kulak sorununa yöneliktir. Kepçe kulak problemi yaşayan insanların sosyalleşme konusundaki yaşadıkları sorunlar, ortaya çıkan özgüven problemi ve daha farklı nedenlerden dolayı otoplasti denilen kepçe kulak ameliyatı gerçekleştirilir. Ameliyatla ilgili kesin kararın uzman hekim tarafından verilmesi lazımdır. Kepçe kulak sorununa sahip kişi üzerinde yapılacak tetkiklerden sonra nasıl bir sürecin izlenmesi gerektiği belirlenir.

Aradığınız klasik kepçe kulak ameliyatı ise, linkimize tıklayarak ilgili sayfaya geçebilirsiniz.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1- 1,5 Saat
Operasyon Yeri Klinik
Anestezi Türü Lokal
Ağrı Sızı Az veya Hiç
İşe Başlama 1 Gün
İlk Banyo 3 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Hayır
Spor Kardiyo Hemen
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
Saç Bandı 3 Tam Gün
Kanama Çok Nadir
Açılma İhtimali %2
İlk Kontrol 3 Gün Sonra

Kepçe Kulak Estetiği Hakkında

Kepçe kulakla ilgili yanlış bilinenler

Kepçe kulakla ilgili bazı yanlış algılar ve bilgiler söz konusudur. Kepçe kulakla büyük kulak aynı estetik sorunu ifade etmez. Bir insanın kulak boyutları standart ölçülere sahip olabilir. Ancak kulak kıkırdağında ki bozukluk veya sorun nedeniyle kepçe kulak sendromu yaşayabilir. Büyük kulağa sahip kişilerde ise, kıkırdak dokusu normal olmasına rağmen kulak ölçülerinden kaynaklanan bir estetik bozukluk mevcuttur. Kulağın hem büyük olması hem de kepçe olması da karşılaşılan durumlarından birisidir. Bu durumda, her iki sorunun ortadan kaldırılmasına yönelik bir estetik planlanabilir.

5dk İçinde Fiyat Al

Kepçe kulakla ilgili problem nedir?

En bariz ve net şekilde incelenebilecek problem, kulak ile kafa arasındaki açının normalden çok fazla olmasıdır. Bu açı arkadan bakıldığı zaman çok daha net bir şekilde anlaşılabilir. Ayrıca kulak şeklinde de bozukluk söz konusudur. Kulağın üst kısımlarında oluşması icap eden kıvrımların olmaması ve düz bir görünümün bulunması da estetikle düzeltilerek, normal kulak formuna getirilebilir.

Ameliyat ne zaman yapılabilir?

Ameliyatın en erken dönem içerisinde yapılması isabetli karardır. Özellikle kepçe kulak sorunu yaşayan ilkokul çocuklarının kendilerine olan güvenini sağlamaları ve arkadaş ortamlarında rencide edilmemeleri açısından erken dönemde estetik ameliyatına başvuru yapılmasının önemi büyüktür. Aksi halde çocukların arkadaş ortamlarında rencide edilmelerinden kaynaklanan sorunlar yaşamaları mümkündür. Bu konuda anne ve babaların oldukça hassas olmaları gerekir.

Ameliyat sonrasında kulak normal formuna getirilir. Bu kulağın küçülmesi değildir. Kulak kepçesiyle kafa arasındaki açının normal ölçülere getirilmesidir. Hem ölçüde bir bozukluğu bulunanlar hem de kıkırdağı şekilsiz olanlar için iki farklı estetik yapılabilir. Ayrıca bazı kulakların büyük ve aynı zamanda kepçe olması mümkündür. Bu durumda da iki farklı estetik uygulamasına imza atılır. Kepçe Kulak Estetiği Hakkında