Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılar Mı

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Ana Sayfa » Kulak Estetiği » Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılar Mı

Kepçe kulak ameliyatı genetik yani doğumsal olarak varsa var yoksa yoktur. Sonradan kazanılmaz. Bir hastalık bunu tetiklemez. Bir yaralanma veya travma kulaklarınızı kepçe yapmaz. Bu sadece sizin kulak yapınız ile alakalıdır. Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Öder Mi

Aradığınız klasik kepçe kulak ameliyatı ise, linkimize tıklayarak ilgili sayfaya geçebilirsiniz.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1- 1,5 Saat
Operasyon Yeri Klinik
Anestezi Türü Lokal
Ağrı Sızı Kısmen, Az
İşe Başlama 1 Gün
İlk Banyo 3 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Hayır
Saç Bandı 3 Tam Gün
İz Kalır Mı Kısmen Belli Belirsiz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
İlk Kontrol 3 Gün Sonra
Açılma İhtimali %2
Kanama Çok Nadir

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Tedavisi

Devlet hastanelerin bazılarında bu işlemin yapıldığını duyuyoruz. Hatta belirli bir yaşa kadar bu işin ücretsiz olduğu söyleniyor. Biz bu zamana kadar nerede yapıldığı hakkında bir bilgimiz yok. Ayrıca yapılsa bile hangi kalitede ve ne denli olacağı hakkında da bir bilgimiz yok.

5dk İçinde Fiyat Al

Devlet Ameliyatı Karşılar Mı

Devlet estetik müdahaleleri karşılamaz. Bu işlem özle hastanelerde veya kliniklerde yapılan müdahalelerdir. Bu yüzden hiçbir klinik estetik alanında sgk anlaşması yapamaz. Bazı hastanelerde ise asta payı ödeyerek bu işlemler yapılabiliyor olsa bile yine söylemem gerek ki bunun yasal bir dayanaşı yoktur.

Özel Kliniklerde Özel Sigorta Geçerli Mi

Devlet prosedürü de olduğu gibi kulak fiziksel olarak zarar görmedikçe yani tedavi amacı ile müdahale edilmediği için sadece estetik açıdan olan müdahaleler özel sigortalarda da geçmez. Ama bu kapsamda yapılan anlaşmalar veya katılım paylı sistemler ile geçebilir bu tamamen poliçeniz ile ve sigorta şirketinizle alakalıdır. Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Öder Mi ?

İşlem Nasıl Yapılıyor

Kepçe kulak ameliyatları sadece kulak bölgesi uyuşturularak yapılan çok pratik ve sonuçları yüz güldürücü ameliyatlar arasında yer alır. Kepçe kulak ameliyatı kulak arasından açılan minik bir kesi ile yapılır. İşlem esnasında herhangi bir ağrı veya sızı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ise, ağrı kesiciler sayesinde ağrı veya sızı hissedilmesinin önüne geçilir.

Kulak Bandı Takılması

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında kulak bandajı takılması gerekir. Bu süre 3-7 gün tam gün gece gündüz takılır. Sonrasında ise, 15 gün süre ile sadece gece yatarken takılması gerekir. Bu süre sonrasında ise hasta normal yaşantısına tekrar dönebilir.

Tekrarlama riski

Kepçe kulak ameliyatları tekrar gerektirmez. Ama açılma olması durumunda 2. Bir ameliyat gerekebilir. Bunun olma olasılığı ise çok düşük bir ihtimaldir. Kulaklarda olan sorunlardan dolayı bu revizyon yapılması genelde gerekir. Bir de tabi ki kulağın korunmaması açılmasına neden olabilir.