Kepçe Kulak Ameliyatı

Ana Sayfa » Kulak Estetiği » Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak estetiği lokal anestezi ile 1 saat süren bir estetik işlemdir. Ameliyat klinikte yapılabilir. Sadece kulak uyuşturulur. Sonrasında bir hafta saç bandı sürekli, sonrasında 10 gün yatarken takılması yeterli olur.

Eğer İple Kepçe Kulak Ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız, linke tıklayınız.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Avrupa Ülkelerinde kepçe kulak ameliyatı fiyatları 4000 – 6000 Euro civarında. Tabi ki ülkemizde bu rakamlar çok daha uygun. Sizde hızlı bir şekilde fiyat almak için ekran altında ki WhatsApp butonuna tıklayabilirsiniz. Asistanlarımız hızlı bir şekilde dönüş sağlayacaklardır. Güncel 2024 kulak estetiği fiyatını sizinle paylaşacaklardır. Bu alandan fiyat paylaşmak yasak olduğu için paylaşamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Kepçe kulak ameliyatı fiyat yorumları İnstagram sayfamızda değerlendiriliyor. Sayfamıza Esteport tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1- 1,5 Saat
Operasyon Yeri Klinik
Anestezi Türü Lokal
Ağrı Sızı Az veya Hiç
İşe Başlama 1 Gün
İlk Banyo 3 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Hayır
Spor Kardiyo Hemen
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
Saç Bandı 3 Tam Gün
Kanama Çok Nadir
Açılma İhtimali %2
İlk Kontrol 3 Gün Sonra

Kulak Estetiği için Ben Uygun Hasta Mıyım?

  • Kulakta farklı şekil bozuklukları varsa
  • Kulak kıvrım şekilleri estetik görünümü bozuyorsa
  • Kulak kıkırdağının orantısızlığı kulağınızı büyük gösteriyorsa
  • Kulağınızla baş kısım arasındaki açıklık fazlaysa
  • Kulağınızın üst kıkırdak kısmı ön tarafa doğru kıvrımlı ise,
  • Kulak şeklinizin büyüklüğü sizi rahatsız ediyorsa ve takıntı haline gelmişse
  • Kulak sağlığınız operasyon için engel teşkil etmiyorsa
  •  5 yaşından büyükseniz

<yoastmark class=

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir ?

Kepçe kulak genetik olarak olan bir deformitedir. Yani sonradan bulaşmaz. Genetik yapı ile alakalı doğuştan gelen bir durumdur. Kepçe kulak olan bir kişi kullandığı bir ilaç ile veya ameliyat dışı herhangi bir yöntem ile kepçe olan kulaklarından kurtulamaz. Bu yüzden bu işlemi kalıcı ve kesin çözümü ameliyattan geçer.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Kepçe kulak ameliyatı lokal anestezi ile yani sadece kulak bölgesi uyuşturularak yapılan cerrahi bir müdahaledir. Klinik ortamında bu işlem ortalama olarak 1,5 – 2 saat sürmektedir. İşlem esnasında herhangi bir ağrı veya sızı hissedilmez. Ameliyat sonrasında da yine verilen ilaçlardan dolayı ağrı veya sızı hissi olmayacaktır.

İşlem Sonrasında Saç Bandı Kullanımı

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında 2 gün süre ile mutlaka saç bandı takılmalıdır. Bu iki gün sonrasında kontrol için doktor tekrar ziyaret edilmelidir. Bu 2 gün sonrasında ise saç bandı sadece yatarken takılmalıdır. Bunun süresi de 10 gündür.

Kulak Estetiği Sonrası Tekrar Açılma Riski

Kepçe kulak ameliyatı olmuş bir hastanın kulaklarının eski haline dönme olasılığı yoktur. Ancak bir miktar açılma bazı vakalarda gözlenebilir. Bu ön görülenden fazla açılma da yine kulak yapısı ile veya hastanın kulağına bakmamasından genelde kaynaklanır. Bu gibi durumlarda ikinci ameliyat edilebilir. Ama yüzde 98 gibi büyük bir oranda kulakta açılma gözlenmez.

Kulakların Normale Dönmesi

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında tüm süreçlerin bitip normal hayata dönüş ortalama olarak bir ay sürer. BU süreç aslında çok uzun değil. Tüm her şeyin bitmesi ve normale dönmesi için bu süre beklenmelidir.

Kepçe kulak fiyatları neye göre belirleniyor

Kepçe kulak ameliyatının fiyatı cerrahın belirlediği fiyat ile alakalı olarak değişiyor. Bu durumda aslında en net hekim belirliyor. Ama tek kulak olması veya 2. Kere ameliyat olmak da fiyatı değiştirebilir. Revizyon ameliyatları ilk kere ameliyat olandan biraz daha fazla olabilir. Bu durumda daha fazla emek ile açıklanabilir. Ayrıca aynı zamanda kulak memesi ile ameliyat kombine edilebilir. Veya kulak küçültme ameliyatları da bu ameliyata dahil edilebilir.

Ameliyatsız Yöntemler Var Mı

Kepçe kulak düzeltmek için alternatif kalıcı bir yöntem yoktur. Değişik yöntemler vardır ama kalıcı değildir. Kulağı yapıştırmak bunların en zararlı ve en korkunçları arasındadır.

Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılar Mı ?

Kepçe kulak ameliyatlarını devlet karşılamaz. Karşılamamasının nedeni ise estetik plastik cerrahi işlemlerinin devlet tarafından karşılanmamasıdır. Bazı devlet hastanelerinde bu ameliyat ücretsiz veya küçük bir katılım payı ile yapılabilir. Ama hangi hastanenin yapıldığı hakkında bir bilgimiz yok.

Lazer ile Kulak Estetiği

Kepçe kulak ameliyatlarında kulak arkasında atılan kesi neşter ile değil de lazer ile açılması ile başlayan ameliyata denmektedir. Bu yüzden lazer tercih edilir. Lazer ile açılan kulakta kanama oranı biraz daha az olduğu için tercih edilebilir. Ama çok da olmazsa olmaz bir uygulama değildir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ağrı Sızı Olur Mu ?

Cevap : Kepçe kulak ameliyatı esnasında ağrı veya sızı olma ihtimali yoktur. Çünkü kulak bölgesine yapılan anestezi sayesinde siz kulak kopsa bile hissetmezsiniz. Sonrasında ise bazı ağrı kesici ilaçlar kullanılmaktadır. Bunlar sayesinde ameliyat sonrasında da öyle ağır ve dayanılması güç ağrı sızı hissedilmez. Ama ameliyat bölgesinde bir farklılık olacaktır. Bu da çok doğal.

Çok Uzun Sürer Mi ?

Cevap : Operasyon süresi kulak yapısına göre 1- 3 saat arasında değişir. Bazen çok sorunlu kulaklarda bu süre uzayabiliyor. Ama normal şartlar altında 1- 1,5 saat aralığında işlem tamamlanır. Klinik ortamında yapılabildiği için hastane yatışı gerekmez. İşlem sonrasında hemen eve dönülebilir.

Saç Bandı Takma Süresi

Cevap : Saç bandını kulakların zarar görmemesi ve kulaklara hafif baskı için kullandırılır. Bu süre 3 gün dür. Bu 3 gün içinde saç bandı hiç çıkmaması lazım. Sonrasında 2 hafta kadar daha takılır. Ama o da sadece yatarken takılır.

İlk Duş Alma Süresi

Cevap : Duş sık sorulur. Duş alma süresi saç bandının çıkması ile biter. Bu da 3 gün sonradır. Aksi bir durum veya daha fazla takmak bazen gerekebilir. Bu durumda ilk duş alma süresi de uzar.

Ameliyatı KBB Uzamanı mı Yapmalı 

Cevap : Kulak burun boğaz uzmanları bu ameliyatı yapmaz. Çünkü mevzu kulak olsa bile, aslında kulağn dış kısmı yani estetik alanı ile alakalı bir konudur. Bu yüzden bu işi estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar. Kbb uzmanları yapmaz.

İz Kalır Mı 

Cevap : Kulak arkasından bir kesi atılarak işlem yapılır. Atılan yerde ise iz kalır. Ama bu iz bir sene sonra belli belirsiz bir hal alır. Aslında kalmış olsaydı bile kulak arkasında insanların görmesi imkansız olan bir bölgede iz kalacaktı. Yani aslında kimse tarafından fark edilmesi çok zor bir iz geçici bir süre kalır.

Sıkça Sorulanlar Operasyon Sonrası

Fiyat Nasıl Belirlenir

Cevap : Fiyatı belirleyen kriter kulakta ki bozukluğun derinliğidir. Bunun yanında az da olsa sadece bir kulak için işlem yapılabiliyor. Bu da fiyatı düşüren bir kriter. Ayrıca işlem klinik ortamında yapılır, ama hasta hastane de olmak isterse yine maliyet artışı gözlenecektir.

Kanama Olur Mu

Cevap : İşlem esnasında az da olsa olabilir. Kulak ile iş bitince kanama kontrolü yapılır. Bu kanama kontrolü sayesinde siz eve gidince kanama olmasının önüne geçilmiş olur. Yani kısaca çok az bir hasta için görülebilir ama korkulacak bir şey değildir.

İş Yaşantımı Etkiler Mi

Cevap : Kulak operasyonları iş hayatınızı etkilemez. Çünkü saç bandı da olsa çalışabilirsiniz. Korkutucu durmaz. Çok kirli ve tozlu bir ortam ise çalışma alanınız, bu sefer kulak bölgesine biraz dikkat edilmesi gerekebilir.

Yaş Sınırı

Cevap : alt sınır olarak 12 – 14 duruma göre, eğer kendiliğinden düzelmiyor ise, anne baba onayı ile olunabilir. Üst yaş sınırı yok. Küçük yaşta yapılması tavsiye edilir. Eğer çok kepçelik varsa arkadaşları arasında acımasızca lakap takılabilir. Çocuk psikolojini etkileyebilir. Bu yüzden erken yaş tavsiye edilir.