Loading...

Kepçe Kulak Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Ana Sayfa » Kulak Estetiği » Kepçe Kulak Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Kepçe kulak ameliyatına karar verici merci sadece uzman hekimlerdir. Bunun haricindeki görüşlerin hiçbir geçerliliği söz konusu değildir. Çocuğunuzun veya sizin kepçe kulak yapısına sahip olmanız halinde müdahale edilmeden önce yapılması gerekenler vardır. Öncelikle kulağın durumunun anlaşılması ve gerçekten tıbbi bir müdahalenin gerekip gerekmediğinin ölçülmesi gerekir. Bazen tek bir kulak, kepçe kulak olarak nitelendirilebilir bozuklukta iken, diğeri gayet iyi bir simetriye sahip olabilir. Böyle durumlarda her iki kulağa müdahale edilip edilmemesi gerektiğine dair ince hesaplamalar yapılır.

Aradığınız klasik kepçe kulak ameliyatı ise, linkimize tıklayarak ilgili sayfaya geçebilirsiniz.

Operasyon Karnesi

SoruCevap
Operasyon Süresi1- 1,5 Saat
Operasyon YeriKlinik
Anestezi TürüLokal
Ağrı SızıAz veya Hiç
İşe Başlama1 Gün
İlk Banyo3 Gün
Tam İyileşme1 Ay
Tekrar Gerektirir miHayır
Spor KardiyoHemen
İz Kalır Mıİz Kalmaz
Yaş Sınırı18
Dikiş AlımıAlınmaz
Saç Bandı3 Tam Gün
KanamaÇok Nadir
Açılma İhtimali%2
İlk Kontrol3 Gün Sonra

 

Kepçe kulak ameliyatı öncesi ve sonrası bilgilendirme

Kulak kepçesi ameliyatından elde edilen sonuçlar oldukça başarılıdır. Başarı katsayısı, kişiden kişiye değişiklik arz edebilir. Ancak genel anlamda ilgili rahatsızlığı yaşayan kişilerin çoğunda kepçe kulak sendromu ortadan kaldırılır. Ameliyata karar verildikten hemen sonra doktor tarafından ameliyat öncesi yapılması gerekenler arz edilir. Bunlar kişiye özeldir; ancak genel anlamda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olabilir. İşte onlardan bazıları…

 

1.       Öncelikle doktor tarafından kapsamlı bir muayeneniz yapılır. Bu süreçte daha önce geçirilen hastalıklar, kullanılan ilaçlar veya halen kullanılmaya devam edilen bir ilacın olup olmadığı gibi sizin sağlık profilinize dair bilgiler toplanabilir. Bu tip sorulara yönelik doğru ve eksiksiz cevap verilmesi önemlidir.

2.       Yine hasta için de bazı kaygılar söz konusu olabilir. Ameliyattan sonra durumun düzelip, düzelmeyeceği veya kulağın yapısının nasıl olacağına dair kaygılar, stres oluşturabilir. Bu strese karşı vücut direnci düşer. Bu nedenle, rahatlamak için doktora güvenmek ve aklınıza takılanların cevabını almaktan çekinmemelisiniz.

3.       Bazı kişiler aspirin veya bunun gibi kan sulandırıcı haplar kullanabilir. Ameliyat tarihi belirlendikten sonra kullanılan ilaçların bir hafta öncesinden bırakılması lazımdır. Bununla ilgili detaylar, doktor tarafından hastaya sunulur.

4.       Ayrıca çok fazla sigara veya alkol tüketen birisinin ameliyata iki hafta kala ve belki de daha uzun bir süreç içerisinde sigarayı terek etmesi gerekir. Çünkü bu tip ürünler kandaki oksijen miktarına zarar verir ve ameliyat sürecine zarar verebilir.

Daha farklı detaylar ve bilgiler hastaya özel olarak verilir. Ancak son olarak şunu ifade edebiliriz. Ameliyattan bir gün önce iyi dinlenmeye dikkat edilmeli ve zamanında ameliyata gelinmelidir.

2020-02-12T15:57:51+00:00

2 Yorum Var

  1. Leyla 1 Kasım 2020 tarihinde yazdı 18:48 - Cevapla

    Ameliyat öncesi ve sonra hangi saatlerde ne içip içmemeliyiz ve hangi saatlerde ne yiyip ne içmemeliyiz?

    • algevis 2 Kasım 2020 tarihinde yazdı 11:41 - Cevapla

      Kepçe kulak ameliyatları lokal anestezi ile yapılıyor… genel anestezi de olduğu gibi uzun süreli aç kalmanıza ve öncesi sonrası özellikle yapılması ağır şeyler yok

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?