Kepçe Kulağın Psikolojiye Etkisi

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Ana Sayfa » Blog » Kepçe Kulağın Psikolojiye Etkisi

Kepçe kulak psikolojisi, burun yanlarının yüze yapıştığı nokta ile kulak memesinin yüze yapıştığı bölgenin orantısız olması halinde, kepçe kulak sorunu ile ortaya çıkıverir.

Güzellik oranlarda saklıdır. Kişinin yüzündeki simetriyi bozan, orantısızlık meydana getiren kepçe kulak, sadece bir estetik sorunu değil, aynı zamanda psikolojik olarak da kişide bir travmadır.

Küçük yaşlarda meydana gelen bu rahatsızlık, özellikle okul çağlarında kişiye birçok lakap takılması ile, çocuklarda özgüven eksikliğine yol açar. Tam karakterlerinin oturacağı yaşta, çocuk kendini sevmeyen içine kapanık bir hale gelir. Bu ruh hali ilerleyen yaşlarda da onun yakasını bırakmaz.

5dk İçinde Fiyat Al

Bu sebeple çözümü ertelemek, sadece kişinin psikolojisinin daha da kötü bir hale gelmesine sebebiyet verir.

Doktorlar bu sebeple küçük yaşta kepçe kulak ameliyatı yaptırmayı uygun görürler.

Kepçe kulak ameliyatı bu durumdan tek kurtuluştur.

Kepçe Kulak Büyüdükçe Düzelir mi?

Kepçe kulak büyüdükçe düzelir mi sorusu ile çok sık karşılaşmaktayız, fakat büyüdükçe bu problemden kurtulmanız mümkün değildir.

Yaşla ilgili bir değişim beklenmemelidir.  Zaten küçük yaşlarda başlayan bu durum zaman ilerledikçe herhangi bir değişim beklenmemelidir.

Bebeklerde ilk üç ayda bu sorun varsa kıkırdak yapısı daha yeni  oturduğundan, o süreç içinde değişebilir ki bu bile düşük bir ihtimaldir fakat üç ay sonunda hiçbir değişiklik beklenmemesi gerekir.

Kepçe Kulak Nasıl Gizlenir?

Kepçe kulak nasıl gizlenir adı altında birçok yönteme internetten ulaşmak mümkündür fakat bunların hepsi geçici çözümlerdir.

Kepçe kulak saç modellerinden tutun da kepçe kulak aparatına kadar birçok yöntem geliştirilmeye çalışılmış fakat hepsi hüsrana uğramıştır.

Kepçe kulak tedavisi sadece ameliyattan geçmektedir. Diğerleri ise sadece birer zaman kaybından ibarettir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı 2022 Nedir?

Kepçe kulak ameliyatı fiyatı, kişiye, şehre, doktora, ameliyatın geçeceği ortama, hangi yöntemin uygulanacağına göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple internet üzerinden kesin bir bilgiye ulaşmanız mümkün değildir.

Net bir bilgiye, doktor muayenesinden sonra cerrahınızın tarafından ulaşmanız mümkündür. Sizlere tavsiyemiz zahmetsiz olan bu kepçe kulak operasyonu için  zaman kaybetmemenizdir.