İple Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Ana Sayfa » İple Kepçe Kulak » İple Kepçe Kulak Estetiği

Klasik yönteme göre iple askı yöntemi bazı kulaklarda uygulanabilen bir yöntem. Muayene sonucunda eğer uygunluğu varsa bu teknik uygulanabilir. Klasik yönteme göre hem kısa süren hemde kesi olmadan yapılan estetik bir müdahaledir.

Eğer Klasik kepçe kulak ameliyatı hakkında bilgi istiyorsanız, linkimize tıklayabilirsiniz.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1- 1,5 Saat
Operasyon Yeri Klinik
Anestezi Türü Lokal
Ağrı Sızı Az veya Hiç
İşe Başlama 1 Gün
İlk Banyo 2 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Hayır
Spor Kardiyo Hemen
İz Kalır Mı İz Kalmaz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz

Kulak Estetiği için Ben Uygun Hasta Mıyım?

  • Kulakta farklı şekil bozuklukları varsa
  • Kulak kıvrım şekilleri estetik görünümü bozuyorsa
  • Kulak kıkırdağının orantısızlığı kulağınızı büyük gösteriyorsa
  • Kulağınızla baş kısım arasındaki açıklık fazlaysa
  • Kulağınızın üst kıkırdak kısmı ön tarafa doğru kıvrımlı ise,
  • Kulak şeklinizin büyüklüğü sizi rahatsız ediyorsa ve takıntı haline gelmişse
  • Kulak sağlığınız operasyon için engel teşkil etmiyorsa
  •  5 yaşından büyükseniz

Bu ameliyat için uygun hastanız demektir. Aşağıda ki linke tıklayın foto gönderin.

5dk İçinde Fiyat Al

İple askı Nedir

İple kepçe kulak estetiği sadece iple yapılan ve cerrahi işlem gerektirmeyen bir işlemdir. Bu işlem de neşter kesisi olmayacaktır. Dezavantaj olarak da her vakaya uygun olmamasıdır.

Nasıl Yapılır ?

İple kepçe kulak estetiği kulak arkasından gerdirme usulü ile yapılır. İp kullanarak kulağın geriye doğru alınması işlemidir. Klinik ortamında yapılır. Lokal anestezi yani sadece kulak bölgesi uyuşturularak yapılan cerrahi bir işlemdir.

Ne Kadar Başarılı ?

Eğer kulaklarınız iple askı yöntemine uygun ise bu işlem çok büyük oranda başarılıdır. Eğer açılmalar görülür ise, bu 2. Bir müdahale ile düzeltilebilir. Kulak yapısı iple ameliyat olmanıza uygun ise.

Tekrar Açılma

Kulak bölgesi çok fazla fiziksel müdahaleye mağruz kalmaz ise veya kulak yapısına bağlı gevşeme gözlenmez ise, bu teknik ile yapılan kepçe kulak ameliyatları başarılıdır ve tekrar açılma veya 2. Bir ameliyat gerektirmez.

Hangi Yöntemi Tercih Etmeliyim

Hangi yöntem ile ameliyat olacağınızı kulak yapınız belirler. Klasik yöntem iple yapılana göre daha sağlam olarak söylenebilir. Ama iple yapılmaya uygun ise, ipe tekniği denenmelidir. Kulak yapısının uygunluğuna göre ipli yöntem tercih edildiği için birazda tercih hastaya değil, kulak yapısına bağlıdır.

Saç Bandı Kullanımı

Saç bandı kullanımı klasik yöntem ile aynı sürelerdedir. 2 gün boyunca tam gün kullanılan saç bandı sonrasında 10 gün süre ile sadece yatarken kullanılması daha uygun olacaktır. Bu süre sonrasında normal halini alacaktır.

Ameliyat sonrasında

İple kepçe kulak estetiği sonrasında 2. gün kontrol için hasta kliniğe davet edilir. Burada kulak ve dikişler kontrol edilir ve müdahale yapılması gerekiyor ise, müdahalesi yapılır. Ameliyat sonrasında kulak bölgesinde oluşma ihtimali olan ağrı ve sızı için ağrı kesiciler ve antibiyotik ilaçlar kullanılması gerekebilir. Bu da tamamen doktor kontrolünde ve onun isteyeceği ilaçlar ile sınırlıdır. Hasta bu ilaçları kullandığında ameliyat sonrası konforu üst düzeyde olacaktır.

Fiyat Politikası

Kepçe kulak ameliyatlarında standart fiyat uygulaması vardır. Fiyatlar iple veya klasik yöntem ile yapılması maliyeti değiştirmez. Yani iple yapılması fiyatta artışa neden olmaz. Fiyatlar değişkenlik gösterdiği için iletişim hatlarından güncel kulak estetiği ameliyatı fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Flep Tekniği

Kepçe kulak ameliyatlarında biraz konu dışı gibi görünse de doku transferi de mevcuttur. Yani herhangi bir durumdan dolayı kulaklarında doku eksikliği olan hastalar olabilir. Bu gibi durumlarda vücudun farklı bölgelerinden doku alınıp kulak bölgesine transfer edilebilir. Hastanın kulak yapısına göre değişkenlik gösteren bu sistem vakayı görmeden net bir şekilde ameliyat yöntemi belirlenemez.

Sıkça Sorulan Sorular Genel

İp Kopar Mı

Cevap : Kulak yapısı uygun bir hasta da iple kulak estetiği kolayca yapılabilir. Kopma ihtimali klasik yöntem revizyon olma olasılığı kadardır. Yani uygun hasta da kopma ihtimali yüzde 2 dir.

İp Askı Daha Mı İyi

Cevap : Hangi teknik ile yapılacağı kulak yapısına bağlıdır. Kulak yapısı ipe uygun ise, ip o hasta için daha iyidir. Ama uygun değil ise, klasik yöntem kullanmak onun daha çok avantajına olacaktır.

Fiyat Farkı Var Mı

Cevap : İple askılama yapılıyor diye extra bir maliyet hastaya çıkmaz. Hangi yöntem olursa olsun tekniğe göre fiyat belirlenmez. Kulak yapısında ki bozukluğa göre fiyat değişkenlik gösterir.

İşlem Süresi

Cevap : Bu teknikte klasik tekniğe göre operasyon süresi yarı yarıya daha kısadır. Ortalama olarak 30 dk içerisinde işlem bitmiş olabilir. Bu süre kulak tipine göre bir saate kadar da uzayabilir.

Saç Bandı Süresi Değişimi

Cevap : Saç bandı her teknikte takılması gereken bir uygulamadır. Süre değişmez. 3 tam gün takılır, sonrasında ise 2 hafta sadece yatarken takılması gerekir. Bu süre içerisinde kulaklar fiziksel etkilerden korunmalıdır.

İz Kalmaz Değil Mi

Cevap : Evet klasik yöntemde ki gibi neşter atılmadığı için kulakta hiç bir iz kalmaz. Ameliyat olunduğuna dair işlemi yapan doktor dışında kimse bir operasyon olduğun anlayamayacaktır.

Sıkça Sorulanlar

İp Koparsa

Cevap : İpler normalde kopmaz. Ama koptu diyelim o zaman ne olacak ? O zaman 2. bir ameliyat yapılır. Onarım adına. Eğer yapan cerrah bu işte suçlu ise, ücretsiz telafi edilecektir. Ama hastadan veya kulaklarından kaynaklı sorunlarda revizyon ücreti alınmaktadır.

Kaç Yıl Gider

Cevap : İpli teknikte klasikte olduğu gibi kalıcı ve ömürlük işlemler yapılır. Kopma veya eski haline dönme gibi durumlar dışında kalıcı ve ömürlük bir işlemdir.

Can Yakar Mı

Cevap : İşlem esnasında lokal anestezi verilir. Bu yüzden ağrı sızı veya can yanması olmaz. Sonrasında da o bölgede ip olması kişiye ağrı veya sızı hissi vermez.

Tekniğe Nasıl Karar Verilir

Cevap : İple askılama mı yoksa klasik yöntem mi bunlardan hangisi ile ameliyat olacağınıza doktor karar verir. İp uygun olan kulaklarda doktor tavsiye eder. Siz isterseniz olursunuz. Ama istemezseniz klasik yöntem her durumda yapılabilir.

İlk Kontrol Ne Zaman

Cevap : İlk kontrol ameliyat sonrasında ki 3. günde yapılır. Sonrasında bir ay sonra tekrar bir kontrol yapılarak ameliyat kontrol edilir. Yapılabilecek bir durum yok ise, bir daha doktorunuz ile iletişime geçmenize gerek kalmaz.

İlk Duş Ne Zaman Alınır

Cevap : İlk duş alma süresi kulak bandının çıkması ile alınabilir. Bu süre de genelde 3 gündür. Bazı durumlarda uzar ama bir hafta olmayacaktır.