Çocuklarda Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Ana Sayfa » Kulak Estetiği » Çocuklarda Kepçe Kulak Tedavisi

Kepçe kulak tedavisinde küçük yaşta kulak kepçesi olan çocuklarımız var. Küçük yaşta kulak kepçesi olan çocuklar kendi aralarında acımasız bir şekilde alay konusu olabiliyor.Bu yüzden erken yaşta kepçe kulak ameliyatı olmakta fayda var.

Aradığınız klasik kepçe kulak ameliyatı ise, linkimize tıklayarak ilgili sayfaya geçebilirsiniz.

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi 1- 1,5 Saat
Operasyon Yeri Klinik
Anestezi Türü Lokal
Ağrı Sızı Kısmen, Az
İşe Başlama 1 Gün
İlk Banyo 3 Gün
Tam İyileşme 1 Ay
Tekrar Gerektirir mi Hayır
Saç Bandı 3 Tam Gün
İz Kalır Mı Kısmen Belli Belirsiz
Yaş Sınırı 18
Dikiş Alımı Alınmaz
İlk Kontrol 3 Gün Sonra
Açılma İhtimali %2
Kanama Çok Nadir

Fotoğraf Gönder Fiyat Al

Operasyon fiyatını uzaktan almanın bir yolu da budur. Kulak yapısı görünür ise, operasyonun hangi teknikle kaç saat süreceği ve fiyat bilgisi rahatlıkla verilebilir. Aşağıda ki linke tıklayarak ilgili linke gidebilirsiniz.

Bebeklerde kepçe kulak tedavisi

6 yaşının altında ki yavrularımız için kepçe kulak ameliyatı yapılmaz. Çünkü gelişim sürecinin tamamlanması lazımdır. Bebeklerde çok sık görülüyor. Ama çoğunda kendiliğinden geçebiliyor. Gelişim sürecinin bitmesi beklenmelidir. Bu yüzden yaş sınırını 6-7 olarak belirledik.

5dk İçinde Fiyat Al

Çocuklarda Kepçe Kulak Tedavisi Nasıl Yapılıyor

Yine yetişkinlerde olduğu gibi ameliyat aynı şekilde yapılır. Farklı olarak çocuklarda çekingenlik ve korkma gözlenebilir. Bu yüzden ameliyat hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılabilir. Tek fark budur. Yine kulak arkasından minik bir kesi ile girilir. Ve fazla deri çıkartılarak kulak gerdirme işlemi yapılabilir.

Sonrasında ağrı ve sızı olur mu

Ameliyat esnasında ağrı veya sızı yaşanmaz. Çünkü anestezi uygulanır. Ameliyat sonrasında da yine ilaç verilerek muhtemel oluşabilecek ağrının veya sızının önüne geçilir. Bu yüzden ameliyat sonrası da herhangi bir ağrı veya sızı yaşanmaz.

Saç bandı kullanımı

İlk iki veya üç gün boyunca saç bandı kullanılmalıdır. Bu süre sonrasında kontrol için kliniğe gelinmesi gerekecektir. Ayrıca bu süre sonrasında 10 gün süre ile sadece yatarken aç bandı kullanılmasına devam edilmesi gerekir. 10 gün sonra artık hiçbir ilaç veya bant takılmadan hasta normal hayatına dönebilecektir.

Çocuklarda kulak estetiği psikolojik etkisi

Çocuklarda Kepçe Kulak Tedavisi, Erken yaşta bu ameliyatı olmanın bazı faydaları olacaktır. En büyük faydası çocuk kendini bilmeden bu işin bitmesi ve kendinde ki eksikliğin fark etmemesidir. Bir diğer sıkıntısı ise çocukların kendi aralarında alay konusu haline getirmesidir. Kulak kepçesi çok büyük ise, yelken kulak diye dalga geçmeleri çocukta mutsuzluk ve öz güven kaybına neden olabilir.

Fiyatlandırma

Kepçe kulak ameliyatlarında yetişkinlerin fiyat çizergesi ile çocukların aynıdır. Sadece tek fark olarak hastane de yapılır ise ameliyat hastane ücreti yansıtılmaktadır. Bunun dışında herhangi bir extra ücret ameliyata eklenmez. Çocuklarda Kepçe Kulak Tedavisi