Arkadaşlarımın Dalga Geçmesine Alışmıştım

Kepçe-kulak-estetiği-Manşet

Ana Sayfa » Blog » Arkadaşlarımın Dalga Geçmesine Alışmıştım

Arkadaşlarımın dalga geçmesine alışmıştım ama konu hoşlandığım kız olunca işler değişti.  Alay konusu olmama sebep iste kepçe kulaklı olmamdı.

O zamanlar beni depresyona sürükleyen bu anıya şimdilerde sadece gülüp geçiyorum. Yeni görüntüm sayesinde geçmişimle de barıştım. Benim gibi kepçe kulak sorunu yaşayanlar anlatacaklarıma aşina olacaktır aslında. Hepimiz bir şekilde benzer yollardan geçiyoruz çünkü. Benim bu yazıyı yazmamdaki amaç da aslında bu zorlu yollardan geçmek zorunda olmamamız. Malumunuz aile yanındayken her şey çok güzel, dışarıdaki tüm kötülüklerden korunursunuz. Benim lakaplara maruz kalmam, mahalle hayatına atılmamla birlikte başladı. Küçükken bu laflar nasıl ağır gelir inanamazsınız.

5dk İçinde Fiyat Al

Aynanın karşısına geçip neden ben diye o küçük yaşta sorguladığımı bilirim. Neyse ki fırlama bir çocuktum arkadaşlarımla olan bu olaylar çok da ağır gelmezdi, bir şekilde ben de onların zayıf noktalarını bulup karşı atakta bulunurdum.

Mahalle hayatı bitip okul hayatı başladı. Bu sefer burada kepçe kulak şakaları ile karşı karşıya kalmaya başladım. Neyse ki alışkındım artık.

Onlar yapmadan ben dalga geçmeye başlamıştım kendimle, insanlar kendimle barışık olduğumu sanıyorlardı, oysa işin iç yüzü böyle değildi. Sadece herkesten önce kendi kusurlarımı kendim dile getiriyordum ki, onlar söyleyip canımı yakmasınlar.

Bir Savunma Mekanizmasıydı Bu

Lise zamanı geldi çattı. Hoşlandığım bir kız var, efsane espriliyim falan, diyorum ki ben kurtarırım bu durumu. Tenefüste tüm cesaretimi topladım, tabi okul bahçesinin bir köşesinde de bizim çocuklar izliyorlar.

Uzattım elimi dedim merhaba ben Batuhan. Kız ee kulaklarınla tanıştırmayacak mısın demez mi?

Kepçe kulaklı erkekler sonuçta saçlarıyla da gizleyemiyorlar ki kulakları, kabak gibi meydandaydı işte.

Hadi bakalım Batuhan dedim bu sefer nasıl toparlayacaksın? Toparlayamadım tabi, sahte bir gülümseme takınıp gittim arkadaşlarımın yanına. Onlar tabi dururlar mı ben daha yanlarına gitmeden basmışlardı kahkahayı.

Hiç zaman kaybetmeden en kararlı halimi takınıp aileme kepçe kulak ameliyatı olmak istediğimi söyledim, anlayışla karşıladılar. Yaklaşık yirmi gün içinde de operasyonum gerçekleşti.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası da gayet kolay bir süreçti, 1 saat süren bir işlem sonunda istediğim kulaklara ve istediğim özgüvene sahip oldum.

Sizlere tavsiyem, sizi operasyona itecek sonradan unutmak isteyeceğiniz bir anı yaşamadan, yaptırın şu ameliyatı ve kurtulun dertlerinizden.